Makhachkala Dinamosi Mokvana uchun qiziqish bildirdi
Matbuotda Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasi Tunisning «Esperans» klubida to‘p suradigan Elias Mokvana nomli qanot himoyachisiga qiziqish bildirayotgani haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu futbolchi bilan ishlaydigan Mir Sport agentligi «Evro-Futbol.Ru» nashriga bu borada izoh berdi. Agentlik ma’lumotiga ko‘ra, Rossiyadan qiziqish mavjud, ammo hozircha taklif qabul qilinmagan.
25 yoshli Mokvana Transfermarkt portali mutaxassislari tomonidan 750 ming yevroga baholangan. U Janubiy Afrika Respublikasining milliy terma jamoasida o‘ynaydi.
«Dinamo» jamoasi 2025/2026 yilgi mavsumdagi birinchi o‘yinni 19 iyul, shanba kuni, safarda «Spartak»ga qarshi o‘tkazadi. Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi starti sifatida muhim hisoblanadi.

Махачкалинская Динамо проявила интерес к Мокване
В прессе появилась информация о том, что махачкалинская команда «Динамо» проявила интерес к защитнику фланга Элиасу Мокване, который играет за тунисский клуб «Эсперанс». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Агентство Mir Sport, работающее с этим футболистом, прокомментировало ситуацию для издания «Евро-Футбол.Ру». По данным агентства, интерес со стороны России существует, но пока предложения не поступало.
25-летний Моквана оценен специалистами портала Transfermarkt в 750 тысяч евро. Он выступает за национальную сборную Южноафриканской Республики.
Команда «Динамо» проведет свой первый матч в сезоне 2025/2026 годов 19 июля, в субботу, в гостях против «Спартака». Эта игра считается важной в качестве старта нового сезона для команды.