Valverde Modrich va Vaskesga minnatdorchilik bildirdi
Madridning «Real» jamoasi yarim himoyachisi Federiko Valverde Jahon klublar chempionatidan chiqib ketgandan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa yarim finalda «PSJ»ga 0:4 hisobida katta hisobda mag‘lub bo‘ldi. Bu mag‘lubiyat bilan «Real» jamoasining 2024/25 yilgi mavsumi yakunlandi.
Valverde ta’kidlashicha, ular har kuni tinimsiz ishlashgan va musobaqaga puxta tayyorlanganlar. Natija istalgan darajada bo‘lmagan bo‘lsa-da, ular jamoa sifatida kurashni davom ettirishga va barcha sohalarda o‘sishga intilishadi.
U muxlislar uchun, shuningdek, maydonda va undan tashqarida doimo namuna bo‘lgan Luka Modrich hamda Lukas Vaskes uchun g‘alaba qozonishni juda xohlashganini aytdi. Valverde do‘stlarga va barcha yillar davomida ko‘rsatgan yordamlari uchun minnatdorlik bildirdi.
Shuningdek, «Real» muxlislariga ham qiyin va quvonchli lahzalarda jamoani qo‘llab-quvvatlagani uchun alohida rahmat aytdi. Eslatib o‘tamiz, Modrich va Vaskes uchun «PSJ»ga qarshi o‘yin «Real» jamoasidagi so‘nggi uchrashuv bo‘ldi.

Вальверде поблагодарил Модрича и Васкеса
Полузащитник мадридского «Реала» Федерико Вальверде высказался после вылета из чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда проиграла в полуфинале «ПСЖ» с крупным счетом 0:4. С этим поражением завершился сезон «Реала» 2024/25 годов.
Вальверде отметил, что они работали неустанно каждый день и тщательно готовились к турниру. Хотя результат оказался не таким, каким они хотели, они намерены продолжать борьбу как команда и стремиться к росту во всех областях.
Он сказал, что очень хотел бы одержать победу для болельщиков, а также для Лука Модрича и Лукаса Васкеса, которые всегда были примером как на поле, так и за его пределами. Вальверде выразил благодарность друзьям и всем, кто поддерживал их на протяжении всех лет.
Также он отдельно поблагодарил болельщиков «Реала» за поддержку команды в трудные и радостные моменты. Напомним, что матч против «ПСЖ» стал последним для Модрича и Васкеса в составе «Реала».