Erokhin: Zenit muxlislariga samimiy minnatdorchilik
Piterning "Zenit" jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Erokhin Shveytsariyaning "Syon" jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvidagi g‘alabadan so‘ng muxlislarga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Moviy-oq-ko‘k" jamoasi o‘yinni 5:2 hisobida yutdi. Klubning matbuot xizmati xabariga ko‘ra, Erokhin muxlislarga minnatdorchilik bildirdi va ularning ko‘rsatgan yordami juda yaxshi bo‘lganini ta’kidladi.
U o‘yin atmosferasini rasmiy o‘yinga o‘xshatib, stadionni sog‘inganliklarini aytdi. Keyingi do‘stlik uchrashuvida "Zenit" Serbiyadan kelgan "Voyvodina" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin 13 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Yangi Premyer liga mavsumi esa "Zenit" uchun 20 iyul, yakshanba kuni "Rostov" jamoasiga qarshi o‘yin bilan boshlanadi.
Bu uchrashuv jamoaning yangi mavsumdagi ilk rasmiy o‘yini bo‘ladi. Muxlislar jamoani qo‘llab-quvvatlashda davom etishlari muhimdir.

Ерохин: Искреннее спасибо болельщикам Зенита
Полузащитник петербургского "Зенита" Александр Ерохин обратился к болельщикам после победы в товарищеском матче против швейцарского "Сьона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "сине-бело-голубых" выиграла матч со счетом 5:2. По информации пресс-службы клуба, Ерохин поблагодарил болельщиков и отметил, что их поддержка была очень хорошей.
Он сравнил атмосферу игры с официальным матчем и сказал, что соскучился по стадиону. В следующем товарищеском матче "Зенит" встретится с сербским клубом "Войводина".
Эта игра состоится 13 июля, в воскресенье. Новый сезон Премьер-лиги для "Зенита" начнется 20 июля, в воскресенье, матчем против "Ростова".
Эта встреча станет первым официальным матчем команды в новом сезоне. Важно, чтобы болельщики продолжали поддерживать команду.