«Tvente» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Mixel Vlap «Spartak» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Twente Insite manbasining xabar berishicha, «Tvente» direktori Yan Shtroer 28 yoshli futbolchi Vlapga «Spartak» tomonidan taklif borligini tasdiqladi. Transfer summasi taxminan 3,5 million yevro atrofida bo‘lib, unga qo‘shimcha tarzda 1 million yevro bonus sifatida berilishi mumkin.
Manba ma’lumotlariga ko‘ra, klub futbolchi bilan shartnomani uzaytirish bo‘yicha muzokaralarni uzoq vaqt davom ettirgan, ammo hozirda bu jarayon to‘xtatilgan. «Tvente» va Vlap o‘rtasida kelishuv mavjud bo‘lib, unga ko‘ra futbolchi nisbatan kam to‘lov evaziga jamoani tark etishi mumkin.
2024/25 yilgi mavsumda Mixel Vlap barcha musobaqalarda jami 50 o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 10 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Uning faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi.

Спартак работает над трансфером Миксела Влапинга
Появилась информация о том, что нападающий полузащитник «Твенте» Миксель Влап может перейти в клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным источника Twente Insite, директор «Твенте» Ян Штроер подтвердил, что на 28-летнего футболиста Влапа есть предложение от «Спартака». Сумма трансфера составляет примерно 3,5 миллиона евро, к которой может быть добавлен бонус в размере 1 миллиона евро.
Согласно информации источника, клуб долго вел переговоры о продлении контракта с футболистом, однако в настоящее время этот процесс приостановлен. Между «Твенте» и Влапом существует соглашение, согласно которому футболист может покинуть команду за относительно небольшую сумму.
В сезоне 2024/25 Миксель Влап провел 50 матчей во всех турнирах, забил 7 голов и сделал 10 голевых передач. Его деятельность считается важной для команды.