Dortmundning «Borussiya» jamoasining hujumchisi Karim Adeyemi Germaniyaning Bundesligasidan Italiya Serie A ligasiga o'tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda La Gazzetta dello Sport nashri xabar berdi. 23 yoshli futbolchiga Turinning «Yuventus» klubi qiziqish bildirmoqda.
Oldinroq «eski sinyora» Adeyemini jamoasiga qo'shishga harakat qilgan, biroq kelishuv amalga oshmagan. Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 45 million yevroga baholamoqda.
Adeyemining «Borussiya» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirida yakunlanadi. O‘tgan Bundesliganing mavsumida hujumchi jamoasi safida 25 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U yetti ta gol urdi va olti ta golga uzatma berdi. Adeyemining o‘yinlari jamoaga sezilarli yordam berdi.
Uning o‘tishi jamoalar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Adeyemi faoliyati bilan yana ham yuqori darajaga ko‘tarilishi kutilmoqda.

Ювентус хочет купить Карима Адеямина из Дортмунда
Нападающий дортмундской «Боруссии» Карим Адейеми может перейти из немецкой Бундеслиги в итальянскую Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает газета La Gazzetta dello Sport. К 23-летнему футболисту проявляет интерес туринский «Ювентус».
Ранее «старая синьора» пыталась подписать Адейеми, однако соглашение не состоялось. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 45 миллионов евро.
Контракт Адейеми с «Боруссией» истекает в конце июня 2027 года. В прошлом сезоне Бундеслиги нападающий провел 25 матчей за свою команду.
Он забил семь голов и отдал шесть голевых передач. Игры Адейеми значительно помогли команде.
Его переход вызывает большой интерес среди клубов. Ожидается, что Адейеми поднимется на еще более высокий уровень в своей карьере.