Erokhin: Vendel Zenit uchun muhim futbolchi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Erokhin braziliyalik yarim himoyachi Vendel haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vendel hozirga qadar "ko‘k-oq-moviylar" jamoasining mashg‘ulot yig‘iniga qo‘shilmagan. Erokhinning so‘zlariga ko‘ra, Vendel jamoa uchun ko‘p ish qilgan yaxshi ijrochidir.
U oldingi mavsumlarda jamoaning asosiy harakatlantiruvchi kuchlaridan biri bo‘lgan. Sifatli futbolchilar har doim kerak bo‘ladi, dedi Erokhin "Sport-Express"ga.
Eslatib o‘tish kerakki, Vendel braziliyalik "Botafogo" klubiga o‘tishi kerak edi, ammo bitim amalga oshmadi. Vendel 2021 yildan beri Sankt-Peterburg jamoasi safida o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda Premyer-ligada 27 yoshli braziliyalik futbolchi 22 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va o‘n ta golli uzatma amalga oshirdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta va u o‘zining tajribasi bilan jamoaning o‘yini sifatini oshirmoqda.

Ерохин: Вендел важный футболист для Зенита
Полузащитник санкт-петербургского "Зенита" Александр Ерохин высказался о бразильском полузащитнике Венделе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вендель до сих пор не присоединился к тренировочному сбору "сине-бело-голубых". По словам Ерохина, Вендель - хороший игрок, который много делает для команды.
Он был одним из основных двигателей команды в предыдущих сезонах. Качественные футболисты всегда нужны, - сказал Ерохин в интервью "Спорт-Экспресс".
Стоит отметить, что Вендель должен был перейти в бразильский клуб "Ботафого", но сделка не состоялась. Вендель играет за санкт-петербургскую команду с 2021 года.
В прошлом сезоне в Премьер-лиге 27-летний бразильский футболист вышел на поле в 22 матчах, забил один гол и сделал десять голевых передач. Его вклад в команду велик, и он повышает качество игры команды своим опытом.