Kololli: Zenitga qarshi xatolarimiz ko‘p gol berdi
Shveytsariyaning "Siona" jamoasi yarim himoyachisi Benyamin Kololli Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan do‘stona o‘yindagi katta mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shveytsariya klubi "ko‘k-oq-ko‘k" jamoasiga 2:5 hisobida yutqazdi. Kololli o‘yinda ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘yilganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, birinchi ikkita golni sovg‘a qilganlar va "Zenit" kuchli jamoa sifatida har bir imkoniyatdan foydalanadi. Har qanday xato jamoaga zarar yetkazadi.
Uchrashuvda uch- to‘rt golni o‘zlari ishlab chiqargan xatolar tufayli qabul qilishgan. Kololli bu fikrlarni "Match TV" telekanalida bergan intervyusida bayon etdi.
Keyingi do‘stona o‘yinda "Zenit" Serbiyadagi "Voyvodina" jamoasi bilan to‘qnash keladi. Ushbu o‘yin 13 iyul, yakshanba kuni Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.

Кололли: У нас было много ошибок против Зенита, которые привели к голам
Полузащитник швейцарского клуба "Сион" Бенжамин Коллоли высказался о крупном поражении в товарищеском матче против санкт-петербургского "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Швейцарский клуб уступил "сине-бело-голубым" со счетом 2:5. Коллоли отметил, что в игре было допущено много ошибок.
По его словам, первые два гола были подарены, и "Зенит" как сильная команда использует каждую возможность. Любая ошибка вредит команде.
В матче они пропустили три-четыре гола из-за собственных ошибок. Коллоли озвучил эти мысли в интервью на телеканале "Матч ТВ".
В следующем товарищеском матче "Зенит" встретится с сербским клубом "Войводина". Эта игра начнется 13 июля, в воскресенье, в 19:30 по московскому времени.