Arteta Kristian Norgor transferini maqtadi
«Arsenal» jamoasining bosh murabbiyi Mikel Arteta yangi yarim himoyachining jamoaga qo‘shilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Payshanba kuni London klubi Kristian Norgorni rasmiy tarzda o‘z safiga qo‘shganini e’lon qildi. Artetaning so‘zlariga ko‘ra, ular Kristian Norgorni «Arsenal»ga qabul qilganidan mamnun.
U xalqaro darajadagi tajribali o‘yinchi bo‘lib, Angliya Premer Ligasi musobaqalarida ko‘p yillar davomida o‘z mahoratini isbotlagan. Norgor yetakchilik qobiliyatlari va kuchli xarakterga ega bo‘lib, bu jamoa uchun juda muhim hisoblanadi.
U taktik jihatdan yetuk va ko‘p qirralilikka ega yarim himoyachi hisoblanadi. Shuningdek, uning jismoniy kuchi va aqliy qobiliyatlari jamoaga chuqurlik va muvozanat olib keladi.
Artetaning ta’kidlashicha, Kristian nafaqat maydonda, balki maydon tashqarisida ham jamoaga foyda keltiradi. Kristian Norgor «Arsenal»da 16-raqamli futbolkada o‘ynaydi.

Артека похвалил трансфер Кристиана Норгора
Главный тренер команды «Арсенал» Микель Артета высказался о присоединении нового полузащитника к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четверг лондонский клуб официально объявил о подписании Кристиана Норгора. По словам Артеты, они довольны тем, что Кристиан Норгор присоединился к «Арсеналу».
Он является опытным игроком международного уровня, который на протяжении многих лет демонстрировал свои навыки в соревнованиях Английской Премьер-лиги. Норгор обладает лидерскими качествами и сильным характером, что очень важно для команды.
Он считается тактически зрелым и многогранным полузащитником. Также его физическая сила и умственные способности приносят команде глубину и баланс.
По словам Артеты, Кристиан приносит пользу команде не только на поле, но и за его пределами. Кристиан Норгор будет играть в «Арсенале» под номером 16.