Sobiq «Dinamo» hujumchisi Sergey Kiryakov «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan intervyusida Valeriy Karpinning Moskva jamoasidagi faoliyatiga oid kutishlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ko‘pchilik Karpindan «Dinamo»da tezkor natijalar kutmoqda. Mazkur klub murabbiyning yuqori maqsadlariga mos keladi.
Jamoa allaqachon uning talablariga muvofiq to‘ldirilgan va hozirda kerakli o‘yinchilar jamlangan. Kiryakov bu sharoitda qanday natija yuzaga kelishini ko‘rib chiqamiz, dedi.
2025-yil yozida Moskva «Dinamo» klubi Valeriy Karpinni bosh murabbiy etib tayinlagan. Tomonlar o‘rtasidagi shartnoma 2028-yil yozigacha mo‘ljallangan.
Ushbu tayinlov jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga katta umid bilan qaralmoqda. Karpinning boshqaruvi ostida «Dinamo» yangi yutuqlarga erishishi kutilmoqda.

Кирьяков: Динамо соответствует целям Карпина
Бывший нападающий «Динамо» Сергей Киряков в интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» поделился ожиданиями от работы Валерия Карпина в московской команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, многие ожидают от Карпина быстрых результатов в «Динамо». Этот клуб соответствует высоким целям тренера.
Команда уже укомплектована в соответствии с его требованиями, и в настоящее время собраны необходимые игроки. Киряков отметил, что в таких условиях можно ожидать определенных результатов.
Летом 2025 года московский клуб «Динамо» назначил Валерия Карпина главным тренером. Контракт между сторонами рассчитан до лета 2028 года.
На это назначение с надеждой смотрят на будущие успехи команды. Ожидается, что под руководством Карпина «Динамо» добьется новых достижений.