Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis “Yevro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga bergan intervyusida rossiyalik futbolchilarning mentaliteti haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya Premyer Ligasi futbolchilari orasida Yevropada o‘zini yo‘qotmaydigan o‘yinchilar bor. Biroq, ular ko‘pincha uy sharoitida o‘tirib, klublardan katta shartnomalar va asosiy tarkibda joy olishni kutishadi.
Yevropada bunday holat mavjud emas, ammo Rossiyada bunday imkoniyatlar bor. Shu sababli, ko‘pchilik futbolchilar chet elga ketishni xohlamaydi.
Rossiya chempionati 18 iyul kuni boshlanadi. 2025/26 mavsumining birinchi o‘yini Moskva “Dinamo” jamoasi o‘z maydonida “Baltika” bilan o‘tkazadi.

Канчельскис: Российские футболисты редко уезжают в Европу
Бывший футболист сборной России Андрей Канчельскис в интервью сетевому изданию “Евро-Футбол.Ру” высказал свои мысли о менталитете российских футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, среди футболистов Российской Премьер-Лиги есть игроки, которые не теряются в Европе. Однако они часто сидят дома и ждут больших контрактов и места в основном составе от клубов.
В Европе такой ситуации нет, но в России такие возможности существуют. Поэтому многие футболисты не хотят уезжать за границу.
Чемпионат России начнется 18 июля. Первый матч сезона 2025/26 проведет московское “Динамо” на своем поле против “Балтики”.