Moskva “Spartak” jamoasi “Torino” klubida o‘ynayotgan Saul Koko bilan o‘tish bo‘yicha kelishuvga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tarmoq nashri “Evro-Futbol.Ru” ma’lumotiga ko‘ra, hozirda futbolchi Rossiyaga ko‘chib o‘tishi borasida ikkilanmoqda. Klub esa Koko bilan yaqin orada kelishishga umid qilmoqda.
Avvalroq futbolchi Rossiya chempionatiga o‘tishga tayyorligi xabar qilingan edi, ammo klub “qizil-oq”larning dastlabki taklifini rad etgan va bonuslarsiz taxminan 15 million yevro talab qilmoqda. 26 yoshli Ekvatorial Gvineya terma jamoasi himoyachisi bo‘lgan Koko o‘tgan mavsumda maydonda 34 ta o‘yinda ishtirok etib, 11 ta ogohlantirish olgan va 2 ta gol urgan.

Спартак близок к покупке Сауля Кокона
Московский клуб «Спартак» близок к соглашению о переходе Саула Коко, который играет в клубе «Торино». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации сетевого издания «Евро-Футбол.Ру», в настоящее время футболист колеблется по поводу переезда в Россию. Клуб надеется на скорое соглашение с Коко.
Ранее сообщалось, что футболист готов перейти в российскую лигу, однако клуб отклонил первоначальное предложение «красно-белых» и требует около 15 миллионов евро без бонусов. 26-летний защитник сборной Экваториальной Гвинеи Коко в прошлом сезоне принял участие в 34 матчах, получил 11 предупреждений и забил 2 гола.