Gasilin: Torpedo o‘rnini to‘g‘ri tanlash muhim
Sobiq Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi o‘yinchisi Aleksey Gasilin Rossiya Premyer Ligasida “Torpedo” jamoasining o‘rnini kim egallashi kerakligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aniq jamoa nomini tilga olmadi, ammo o‘rinbosar tanlash jarayoni qanday bo‘lishi lozimligini ta’kidladi. Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, turnir boshlanishiga qancha vaqt qolganligi ahamiyatga ega emas, eng muhimi to‘g‘ri qaror qabul qilishdir.
Sport tamoyili ustuvor bo‘lishi kerak, ya’ni nomzodlar o‘rtasida faqat bitta o‘yin Moskva shahrida o‘tkazilishi lozim. “Torpedo” jamoasi 10 iyulda Rossiya Futbol Ittifoqining intizomiy qo‘mitasi tomonidan chetlatilgan.
Jamoa rahbariyati hakamlarni sotib olish orqali o‘yin natijalariga ta’sir ko‘rsatishga uringanlikda ayblangan. Shu sababli, jamoa musobaqadan chiqarildi.

Gasilin: Важно правильно выбрать место для торпеды
Бывший игрок санкт-петербургского "Зенита" Алексей Гасилин высказал мнение о том, кто должен занять место команды "Торпедо" в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не назвал конкретное название команды, но подчеркнул, каким должен быть процесс выбора замены. По словам Гасилина, не имеет значения, сколько времени осталось до начала турнира, главное — принять правильное решение.
Спортивный принцип должен быть приоритетным, то есть среди кандидатов должен быть проведен только один матч в Москве. Команда "Торпедо" была дисквалифицирована 10 июля дисциплинарным комитетом Российского футбольного союза.
Руководство команды было обвинено в попытке повлиять на результаты матчей через подкуп судей. Поэтому команда была исключена из соревнований.
Эта ситуация показывает необходимость укрепления принципов справедливости и честности в российском футболе.