Shchesni: Oltin to'p uchun Pedri eng munosib futbolchi
Ispaniyaning "Barselona" klubining darvozaboni Voytsech Shchesni yaqinda klub bilan yangi shartnoma imzolaganidan keyin "Oltin to'p" sovriniga kim munosib ekanligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, baholash mezonlariga qarab natija o‘zgaradi. Agar Yevropa yoki jahonning eng yaxshi futbolchisini tanlash kerak bo‘lsa, u Pedrini nomzod sifatida ko‘rsatadi.
Shuningdek, futbol ko‘rsatkichi va yoshlar uchun motivatsiya nuqtai nazaridan boshqa nomzodlar ham borligini ta’kidladi. Voytsech Shchesni bu fikrlarni "Foot Truck" YouTube-kanalida bildirgan.
O‘tgan mavsumda 22 yoshli ispan yarim himoyachisi Pedri barcha klub musobaqalarida jami 59ta o‘yin o‘tkazib, 6ta gol urgan va 8ta golli uzatmani amalga oshirgan. Uning faoliyati jamoaning muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shmoqda.
Shchesni futbolchilarni baholashda faqat natijaga emas, balki ularning maydondagi ko‘rsatkichlari, o‘yindagi uslubi va yosh avlod uchun namunalariga ham e’tibor qaratish kerakligini ta’kidladi. Shu sababli, Oltin to'p sovrini kimga topshirilishi borasida bir xil fikr yo‘q, har bir mutaxassis o‘z mezonlarini hisobga oladi.

Шчесни: Золотой мяч для Педри - самый достойный футболист
Вратарь испанского клуба "Барселона" Войцех Шчесны недавно высказал свои мысли о том, кто достоин награды "Золотой мяч", после подписания нового контракта с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, результат зависит от критериев оценки. Если нужно выбрать лучшего футболиста Европы или мира, он укажет на Педри как кандидата.
Он также отметил, что с точки зрения футбольных показателей и мотивации для молодежи есть и другие кандидаты. Войцех Шчесны высказал эти мысли на YouTube-канале "Foot Truck".
В прошлом сезоне 22-летний испанский полузащитник Педри провел 59 матчей во всех клубных турнирах, забил 6 голов и сделал 8 голевых передач. Его деятельность вносит большой вклад в успех команды.
Шчесны подчеркнул, что при оценке футболистов нужно обращать внимание не только на результат, но и на их показатели на поле, стиль игры и примеры для молодого поколения. Поэтому нет единого мнения о том, кому вручить Золотой мяч, каждый специалист учитывает свои критерии.