Sobiq «Zenit» yarim himoyachisi Vladislav Radimov Moskva «Torpedo» jamoasining Rossiya chempionati ishtirokchilaridan chiqarilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Qora-oq» jamoa besh million rubl jarimaga tortildi, biroq ular Birinchi liga darajasidan boshlab istalgan turnirda qatnashish huquqiga ega bo‘ladi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, agar matbuotda aytilgan poraxo‘rlik va boshqa ayblovlar haqiqat bo‘lsa, «Torpedoga» boshqa yo‘l yo‘q.
Ular 15 jamoa orasida ishtirok eta olmaydi va bu haqda gapirish ham noqulay. Hozircha Rossiya Futbol Ittifoqi «avtozavodchilar» o‘rnini kim bilan to‘ldirishni hal qilmagan.
Yakuniy qaror 11 iyul kuni ijroiya qo‘mitasi yig‘ilishida qabul qilinadi. Eng ehtimoliy nomzod «Orenburg» jamoasi hisoblanadi.
Shuningdek, «Orenburg» va «Ural» o‘rtasida qo‘shimcha uchrashuv o‘tkazish variantlari ham ko‘rib chiqilmoqda. Bu holat jamoalar va muxlislar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, Rossiya chempionatining keyingi mavsumiga ta’sir ko‘rsatadi.

Radimov: Выход Торпедо из участия - неудобная тема
Бывший полузащитник «Зенита» Владислав Радимов высказал мнение о исключении московского «Торпедо» из числа участников чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Черно-белые» были оштрафованы на пять миллионов рублей, однако они имеют право участвовать в любом турнире, начиная с Первой лиги. По словам Радимова, если обвинения в коррупции и другие обвинения, озвученные в прессе, окажутся правдой, «Торпедо» не останется другого выхода.
Они не смогут участвовать среди 15 команд, и говорить об этом тоже неудобно. На данный момент Российский футбольный союз не решил, чем заполнить место «автозаводовцев».
Окончательное решение будет принято 11 июля на заседании исполкома. Наиболее вероятным кандидатом считается команда «Оренбург».
Также рассматриваются варианты проведения дополнительного матча между «Оренбургом» и «Уралом». Эта ситуация имеет важное значение для команд и болельщиков и повлияет на следующий сезон чемпионата России.