Arsen Venger klub jahon chempionatini qo‘lladi
Fransuz mutaxassisi Arsen Venger, ilgari Londonning “Arsenal” futbol klubining bosh murabbiyi bo‘lgan, klub jahon chempionati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bunday turnir futbol uchun zarurdir. Hozirgi ishtirokchilarga murojaat qilinganda, ular yuz foiz bunday musobaqada yana o‘ynashni xohlashlarini aytishadi.
Tomoshabinlarga bu turnir yoqdimi? Oldindan kutilgan tashrif soni past ko‘rsatilgan bo‘lsa-da, amalda u ancha yuqori bo‘lgan.
Mana shu holat hammasining javobidir, dedi Venger BBCga bergan intervyusida. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, yakshanba, 13 iyul kuni Fransiyaning “PSJ” va Londonning “Chelsi” klublari o‘rtasida final o‘yini bo‘lib o‘tadi.
Yarim finalda Parij jamoasi “Real”ni 4:0 hisobida mag‘lub etgan bo‘lsa, ingliz klubi “Fluminense”ga 2:0 hisobida g‘alaba qozongan. Bu musobaqa futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va kelajakda ham shunday tadbirlarning o‘tkazilishi kutilmoqda.

Арсен Венгер поддержал клубный чемпионат мира
Французский специалист Арсен Венгер, ранее являвшийся главным тренером лондонского футбольного клуба «Арсенал», высказал свое мнение о клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такой турнир необходим для футбола. Обращаясь к нынешним участникам, они говорят, что на сто процентов хотят снова играть в таком соревновании.
Понравился ли этот турнир зрителям? Хотя заранее ожидаемое количество зрителей было указано как низкое, на практике оно оказалось значительно выше.
Вот это и есть ответ на все вопросы, сказал Венгер в интервью BBC. Также стоит напомнить, что в воскресенье, 13 июля, пройдет финальная игра между французским «ПСЖ» и лондонским «Челси».
В полуфинале парижская команда победила «Реал» со счетом 4:0, а английский клуб одержал победу над «Флуминенсе» со счетом 2:0. Это соревнование вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и в будущем ожидается проведение подобных мероприятий.