25 yoshli futbolchining transferi bilan Lisabonning “Benfika” klubi qiziqmoqda. AS nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, “Benfika” futbolchini sotib olish uchun 20 million yevro to‘lashga tayyor.
Joau Felishga 2031 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma taklif etiladi. Ma’lum qilinishicha, futbolchi ilgari 2015 yildan 2019 yilgacha “Benfika” safida o‘ynagan.
Keyinchalik u Madridning “Atletiko” klubiga o‘tib, transfer summasi 127 million yevroni tashkil qilgan. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Felish “Milan” jamoasida ijarada o‘ynagan va Italiya chempionatining 15 o‘yinida maydonga tushib, ikki gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Hozirda uning faoliyati bo‘yicha keyingi qarorlar kutilyapti. Futbolchining yangi jamoasida qanday natijalarga erishishi ko‘pchilik tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Бенфика хочет купить Жоау Фелиша за 20 миллионов
Крылатый нападающий лондонского «Челси» Жоау Фелиш может покинуть Англию и продолжить карьеру в Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лиссабонский клуб «Бенфика» заинтересован в трансфере 25-летнего футболиста. По данным издания AS, «Бенфика» готова заплатить 20 миллионов евро за покупку игрока.
Фелишу будет предложен долгосрочный контракт, рассчитанный до середины 2031 года. Известно, что футболист ранее играл за «Бенфику» с 2015 по 2019 год.
Затем он перешел в мадридский «Атлетико», сумма трансфера составила 127 миллионов евро. Вторая половина прошлого сезона Фелиш провел в аренде в команде «Милан», сыграв в 15 матчах итальянского чемпионата и забив два гола.
В настоящее время ожидаются дальнейшие решения по его карьере. За тем, каких результатов добьется футболист в новой команде, внимательно следят многие.