Parfyonov finalda PSJ 2:0 yutadi deb aytdi
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi himoyachisi Dmitriy Parfenov Klub futboli bo‘yicha Jahon chempionatining final uchrashuvi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, final o‘yini “PSJ” va Londonning “Chelsi” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Parfenovning ta’kidlashicha, Parij jamoasi finalda g‘alaba qozonishda davom etadi, biroq bunday aniq hisob bilan emas, 2:0 hisobida g‘alaba qozonishlarini taxmin qilmoqda.
Uchrashuv 13 iyul kuni Amerikada o‘tkaziladi va Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Yarim finalda “Chelsi” Braziliyaning “Fluminense” jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi, “PSJ” esa Madridning “Real” jamoasini 4:0 hisobida yengdi.
Bu final uchrashuvi futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘rtasidagi kuch sinoviga aylanishi kutilmoqda. O‘yinning natijasi ko‘pchilik tomonidan diqqat bilan kuzatiladi.

Парфёнов сказал, что ПСЖ выиграет в финале 2:0
Бывший защитник московского "Спартака" Дмитрий Парфёнов высказал своё мнение о финальном матче Кубка мира по футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, финальная игра пройдет между командами "ПСЖ" и лондонским "Челси". Парфёнов отметил, что парижская команда продолжит побеждать в финале, однако предполагает, что это будет не таким уж точным счётом, а со счётом 2:0.
Матч состоится 13 июля в Америке и начнётся в 22:00 по московскому времени. В полуфинале "Челси" одержал победу над бразильским "Флуминенсе" со счётом 2:0, а "ПСЖ" разгромил мадридский "Реал" со счётом 4:0.
Этот финальный матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков и ожидается, что он станет испытанием сил между командами. Результат игры будет внимательно отслеживаться многими.