Torpedo PARI Ligasi uchun ariza berishni kechiktirmoqda
Moskva shahridagi "Torpedo" futbol klubi direktorlar kengashi jamoaning 2025/2026 yilgi PARI Ligasi mavsumida ishtirok etishi bo‘yicha qaror qabul qilgani yo‘q. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub zarur barcha hujjatlarni tayyorlagan bo‘lsa-da, rahbariyat hozircha bu masala yuzasidan o‘z pozitsiyasini e’lon qilmagan. "Chempionat" nashrining xabar berishicha, "Torpedo" direktorlar kengashining yig‘ilishi bugun, 11 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va unda hujjatlar tasdiqlanishi mumkin.
Shu kuni Rossiya futbol ittifoqi (RFS) ham RPLda "avtozavodchilar" o‘rnini kim egallashi haqida yakuniy qaror qabul qiladi. Oldinroq, bu o‘rinni to‘g‘ridan-to‘g‘ri "Orenburg" jamoasi egallashi yoki Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoa "Ural" bilan qo‘shimcha o‘yin o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Eslatib o‘tamiz, "Torpedo" jamoasi kelishilgan o‘yinlarda ishtirok etgani uchun Rossiya Premer-Ligasidan chiqarilgan va klubga besh million rubl jarima solingan. Bu holat klub faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Торпедо откладывает подачу заявки на Лигу PARI
Директорат футбольного клуба "Торпедо" в Москве еще не принял решение о участии команды в сезоне PARI Лиги 2025/2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя клуб подготовил все необходимые документы, руководство пока не объявило свою позицию по этому вопросу. Как сообщает издание "Чемпионат", заседание совета директоров "Торпедо" состоится сегодня, 11 июля, и на нем могут быть утверждены документы.
В этот же день Российский футбольный союз (РФС) также примет окончательное решение о том, кто займет место "автозаводчиков" в РПЛ. Ранее сообщалось, что это место может занять непосредственно команда "Оренбург" или команда под руководством Владимира Слишковича проведет дополнительную игру с "Уралом".
Напоминаем, что команда "Торпедо" была исключена из Российской Премьер-Лиги за участие в договорных матчах, и клубу был наложен штраф в пять миллионов рублей. Эта ситуация негативно сказывается на деятельности клуба.