Radimov «Torpedo» o‘rniga Orenburgni ko‘rsatdi
Sobiq piterlik «Zenit» jamoasining yarim himoyachisi, hozirda futbol bo‘yicha ekspert bo‘lgan Vladislav Radimov poytaxtning «Torpedo» jamoasi o‘rnini Premier-liga musobaqasida egallashi kerak bo‘lgan klubni nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ekspertning fikricha, eng ma’quli variant «Orenburg» jamoasini saqlab qolishdir. Shu bilan birga, «Ural» jamoasi ham o‘z munosabatini bildirishi mumkin.
Ular ta’kidlaganidek, «biz «Torpedo»ga qarshi kurashdik va raqib nohalol yo‘l bilan ustunlikka erishdi». Bu masala juda nozik va murakkab hisoblanadi, dedi Radimov «Match TV» telekanalidagi efirda.
Eslatib o‘tamiz, 10 iyul kuni Rossiya futbol federatsiyasi intizomiy qo‘mitasi «Torpedo» jamoasini Rossiya Premier-ligasining keyingi mavsumidan chiqarib yubordi. Poytaxt klubi shartnoma o‘yinlarini tashkil etishga uringanligi uchun jazo olgan.
Rossiya chempionatining yangi mavsumi 18 iyul kuni boshlanadi. Shunday qilib, futbol muxlislari yangi mavsumni katta qiziqish bilan kutmoqda.
Premier-liga jamoalari o‘z o‘yinlarini yanada jiddiy va mas’uliyat bilan olib borishga harakat qiladi.

Радимов указал на Оренбург вместо «Торпедо»
Бывший полузащитник петербургского «Зенита», а ныне футбольный эксперт Владислав Радимов назвал клуб, который должен занять место столичного «Торпедо» в соревнованиях Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению эксперта, наиболее приемлемым вариантом является сохранение команды «Оренбург». В то же время команда «Урал» также может высказать свое мнение.
Как они отметили, «мы боролись с «Торпедо», и соперник добился преимущества нечестным путем». Этот вопрос считается очень деликатным и сложным, сказал Радимов в эфире телеканала «Матч ТВ».
Напоминаем, что 10 июля дисциплинарный комитет Федерации футбола России исключил команду «Торпедо» из следующего сезона Российской Премьер-лиги. Столичный клуб получил наказание за попытку организовать договорные матчи.
Новый сезон чемпионата России начнется 18 июля. Таким образом, футбольные болельщики с большим интересом ожидают нового сезона.