Ryazantsev: Torpedo Premyer-ligadan chetlatilishi qayg‘uli
Sobiq futbolchi Aleksandr Ryazantsev Moskva “Torpedo” jamoasiga nisbatan Rossiya Futbol Ittifoqi Disiplin qo‘mitasining qaroriga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Avtozavodchilar” kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga urinishlari sababli Premyer-ligadan chetlatildi. Aleksandrning so‘zlariga ko‘ra, bu qaror “Torpedoni” sevuvchilar va jamoaga mehr qo‘ygan odamlar uchun katta qayg‘udir.
Ushbu klub o‘zining katta nomi bilan mashhur bo‘lib, Rossiya Premyer-ligasida o‘ynashi shart edi. Afsuski, “Torpedo” diskvalifikatsiya qilindi.
O‘tgan mavsumda PARI Birinchi ligasida “Torpedo” ikkinchi o‘rinni egallagan edi. Yangi mavsumning birinchi turida “avtozavodchilar” CSKA bilan bahs olib borishi kutilayotgan edi.
Ushbu holat futbol ixlosmandlari orasida katta muhokamalarga sabab bo‘ldi va jamoaning kelajagi haqida ko‘plab savollar tug‘ildi. Disiplin qo‘mitasining qarori futbol sportidagi adolat va intizomni ta’minlashga qaratilganini ta’kidlash lozim.

Рязантцев: Исключение Торпедо из Премьер-лиги печально
Бывший футболист Александр Рязанов прокомментировал решение Дисциплинарного комитета Российского футбольного союза в отношении московского "Торпедо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Автозаводцы были исключены из Премьер-лиги за попытки организации договорных матчей. По словам Александра, это решение является большой печалью для любителей "Торпедо" и людей, которые любят команду.
Этот клуб был известен своим большим именем и должен был играть в Российской Премьер-лиге. К сожалению, "Торпедо" было дисквалифицировано.
В прошлом сезоне в PARI Первой лиге "Торпедо" заняло второе место. В первом туре нового сезона ожидалась игра "автозаводцев" с ЦСКА.
Эта ситуация вызвала большие обсуждения среди футбольных болельщиков и возникло множество вопросов о будущем команды. Необходимо отметить, что решение Дисциплинарного комитета направлено на обеспечение справедливости и дисциплины в спортивном футболе.