Sobiq Moskva “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy jurnalistlar bilan suhbatda Sankt-Peterburg “Zenit”ining yangi futbolchisi Jersonning maoshi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Jersonning maoshi 6 million yevroga yetishi mumkinligi juda katta miqdor hisoblanadi. Avval bunday daromadni faqat Ronaldiño va Rivaldo kabi mashhur futbolchilar olgan.
Mostovoyning ta’kidlashicha, Jerson o‘zining yangi klubga o‘tganidan afsuslanmasligi aniq. Jerson Braziliyaning “Flamengo” klubidan “Zenit”ga 25 million yevro evaziga ko‘chib o‘tgan.
28 yoshli yarim himoyachining amaldagi shartnomasi 2030 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. Yangi mavsumda Rossiya Premyer Ligasi doirasida “Zenit” o‘z maydonida “Rostov” jamoasiga qarshi o‘yin bilan start beradi.
Bu voqealar jamoaning kelgusi muvaffaqiyatlariga katta ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shuningdek, Jersonning transferi “Zenit” tarkibining kuchayishiga xizmat qiladi.

Мостовой: Зарплата Жерсона рекордно высокая
Бывший футболист московского "Спартака" Александр Мостовой в интервью с журналистами высказался о зарплате нового игрока санкт-петербургского "Зенита" Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, зарплата Жерсона может достигать 6 миллионов евро, что является очень большой суммой. Ранее такие доходы получали только известные футболисты, такие как Роналдиньо и Ривалдо.
Мостовой отметил, что Жерсон, вероятно, не жалеет о переходе в новый клуб. Жерсон перешел из бразильского клуба "Фламенго" в "Зенит" за 25 миллионов евро.
Контракт 28-летнего полузащитника рассчитан до конца июня 2030 года. В новом сезоне российская Премьер-Лига начнется с матча "Зенита" против "Ростова" на домашнем стадионе.
Ожидается, что эти события окажут значительное влияние на будущие успехи команды. Также переход Жерсона будет способствовать усилению состава "Зенита".