Mitrofanov: Terma jamoa neytral maydonda o‘ynashi mumkin
Rossiya Futbol Soti prezidenti Maksim Mitrofanov terma jamoaning neytral maydonlarda o‘yin o‘tkazish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, rasmiy musobaqalarga qaytish jarayonida bunday variantlarni ko‘rib chiqish maqsadga muvofiq va oqilona bo‘lishi mumkin. Bu haqda Mitrofanov so‘zlarini Sport-Express nashri keltirgan.
Eslatib o‘tamiz, Rossiyaning terma jamoalari va klublari FIFA hamda UEFA qarori bilan xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Ushbu taqiq 2022 yil fevral oyidan beri amal qilmoqda.
Cheklov sababli Rossiya terma jamoasi faqat do‘stona o‘yinlarni o‘tkazishi mumkin. So‘nggi o‘yinda Valeriy Karpinning shogirdlari Belarus terma jamoasini 4:1 hisobida mag‘lub etdi.
Shunday qilib, neytral maydonlarda o‘yin o‘tkazish muqobil yo‘l sifatida ko‘rib chiqilmoqda. Bu esa terma jamoaning xalqaro maydondagi faoliyatini davom ettirishga imkon yaratadi.

Митрофанов: Сборная может играть на нейтральном поле
Президент Российского футбольного союза Максим Митрофанов высказал мнение о возможности проведения матчей сборной на нейтральных полях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, рассмотрение таких вариантов может быть целесообразным и разумным в процессе возвращения к официальным соревнованиям. Об этом Митрофанов сказал в интервью изданию Спорт-Экспресс.
Напомним, что сборные и клубы России отстранены от международных соревнований по решению FIFA и UEFA. Этот запрет действует с февраля 2022 года.
Из-за ограничений сборная России может проводить только товарищеские матчи. В последнем матче подопечные Валерия Карпина одержали победу над сборной Беларуси со счетом 4:1.
Таким образом, проведение матчей на нейтральных полях рассматривается как альтернативный вариант. Это создаст возможность для продолжения международной деятельности сборной.