Gazizov: Orenburg premer-ligaga qaytdi, bu yaxshi
Shamil Gazizov, Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasining bosh direktori, «Orenburg» jamoasining Rossiya premer-ligasiga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya futbol ittifoqi byurosi «Torpedo» jamoasining ligadan chiqarilishi natijasida «Orenburg» jamoasini premer-liga tarkibiga kiritish to‘g‘risida qaror qabul qilgan. Gazizovning so‘zlariga ko‘ra, ijroiya qo‘mita o‘z qarorini qabul qilgan va u hamkasblari premer-ligada qolishini ta’kidlagan.
U shuningdek, mavsumning ikkinchi turida «Orenburg» jamoasi bilan o‘ynashlarini aytib o‘tgan. «16 ta jamoa bo‘lishi 15 ta emas, bu juda yaxshi.
Rossiya futbol ittifoqi qaror qilgan bo‘lsa, demak shunday bo‘ladi», dedi Gazizov. Eslatib o‘tamiz, «Torpedo» jamoasi bahorda o‘tkazilgan kelishilgan o‘yinlar urinishlari sababli Rossiya premer-ligasidan chiqarilgan.
Keyingi mavsumda ular ikkinchi darajali ligada o‘ynashadi. O‘tgan mavsumda «Orenburg» jamoasi Rossiya chempionatida 15-o‘rinni egallagan.

Газизов: Оренбург вернулся в Премьер-лигу, это хорошо
Шамиль Газизов, генеральный директор команды «Динамо» из Махачкалы, высказал мнение о возвращении команды «Оренбург» в российскую премьер-лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бюро Российского футбольного союза приняло решение о включении команды «Оренбург» в состав премьер-лиги в результате исключения команды «Торпедо» из лиги. По словам Газизова, исполком принял свое решение, и он подчеркнул, что его коллеги останутся в премьер-лиге.
Он также отметил, что во втором туре сезона они сыграют с командой «Оренбург». «16 команд — это лучше, чем 15, это очень хорошо.
Если Российский футбольный союз решил так, значит, так и будет», — сказал Газизов. Напоминаем, что команда «Торпедо» была исключена из российской премьер-лиги из-за попыток договорных матчей, проведенных весной.
В следующем сезоне они будут играть во втором дивизионе. В прошлом сезоне команда «Оренбург» заняла 15-е место в российском чемпионате.