Medvedev Sobolev va Dzyuba holatini taqqosladi
Aleksandr Medvedev, «Zenit» boshqaruv raisi, hujumchi Aleksandr Sobolevga muxlislarning munosabati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, o‘tgan yoz Sobolev «Spartak»dan Sankt-Peterburgdagi klubga o‘tgan edi. Medvedevning ta’kidlashicha, kimdir uni qabul qilgan, kimdir esa yo‘q.
Bu holat Artem Dzyubaga ham tegishli bo‘lgan. Hali ham uni qabul qilmaydigan muxlislar bor, biroq bu Sobolevning yaxshi futbolchi bo‘lishiga xalaqit bermaydi.
Aleksandr Sobolev «Zenit» safida 31 o‘yin o‘tkazib, yetti gol urdi va uchta golga uzatma berdi. Jamoa Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumiga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Birinchi turda Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» jamoasi «Rostov»ni qabul qiladi. O‘yin 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Muxlislar yangi mavsumda jamoaga muvaffaqiyat tilamoqda. Klub va futbolchilar o‘z maqsadlariga erishish uchun faol tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Медведев сравнил ситуацию Соболева и Дзюбы
Александр Медведев, председатель правления «Зенита», высказался о реакции болельщиков на нападающего Александра Соболева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что прошлым летом Соболев перешел из «Спартака» в клуб из Санкт-Петербурга. По словам Медведева, кто-то его принял, а кто-то нет.
Эта ситуация также касалась Артема Дзюбы. Все еще есть болельщики, которые его не принимают, однако это не мешает Соболеву быть хорошим футболистом.
Александр Соболев провел 31 матч за «Зенит», забил семь голов и отдал три голевые передачи. Команда готовится к новому сезону Российской Премьер-Лиги.
В первом туре команда «Зенит» под руководством Сергея Семака примет «Ростов». Игра состоится 20 июля, в воскресенье.
Болельщики желают команде успехов в новом сезоне. Клуб и футболисты активно готовятся к достижению своих целей.