Mostovoy Yekaterinburgda Orenburg qaytishidan norozi
Sobiq Moskva «Spartak» va Ispaniyaning «Selta» klublarida o‘ynagan Aleksandr Mostovoy Yekaterinburgda «Orenburg» jamoasining Premyer-ligaga qaytarilish qaroridan norozi ekanliklarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu yangilik Yekaterinburg aholisini ham, uni o‘zi ham biroz xafa qilgan. Mostovoy bu qarorning mantiqini tushunish qiyinligini ta’kidladi.
Hamma biroz tushkunlikka tushgan va hech kim bu qarorning sababini anglab yetmayapti. Eslatib o‘tamiz, «Orenburg» jamoasi Premyer-ligada Moskva «Torpedo» jamoasining o‘rnini egalladi.
«Avtozavodchilar» esa o‘tgan mavsumda kelishilgan o‘yinlar tashkil qilishga uringanliklari uchun elit diviziondan chetlashtirilgan edi. Premyer-liganing birinchi turida Vladimir Slishkovich boshchiligidagi «Orenburg» jamoasi poytaxtdagi CSKA jamoasi bilan o‘ynaydi.
Bu voqealar futbol muxlislarining qiziqishini oshirgan va ligadagi vaziyatni yanada murakkablashtirgan. Shuningdek, bu qaror futbol jamoalari va muxlislar o‘rtasida muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.
Yekaterinburgdagi futbol ishqibozlari va mutaxassislar kelajakda bu masalada yanada aniqroq va adolatli qarorlar qabul qilinishini kutmoqda.

Мостовой недоволен возвращением в Оренбург из Екатеринбурга
Бывший игрок московского «Спартака» и испанской «Сельты» Александр Мостовой сообщил о своем недовольстве решением команды «Оренбург» о возвращении в Премьер-лигу в Екатеринбурге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта новость огорчила как жителей Екатеринбурга, так и его самого. Мостовой отметил, что понять логику этого решения сложно.
Все немного расстроены, и никто не может понять причины этого решения. Напомним, что команда «Оренбург» заняла место московского «Торпедо» в Премьер-лиге.
«Автозаводцы» были исключены из элитного дивизиона за попытки организации договорных матчей в прошлом сезоне. В первом туре Премьер-лиги команда «Оренбург» под руководством Владимира Слишковича сыграет с командой ЦСКА в столице.
Эти события повысили интерес футбольных болельщиков и усложнили ситуацию в лиге. Также это решение стало предметом обсуждения между футбольными командами и болельщиками.
Футбольные фанаты и специалисты в Екатеринбурге ожидают, что в будущем будут приняты более четкие и справедливые решения по этому вопросу.