Stefano Pioli Fiorentina bosh murabbiyi bo‘ldi
Mashhur futbol murabbiyi Stefano Pioli Italiya Serie A chempionatida ishlashni davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
59 yoshli mutaxassis «Fiorentina» jamoasining bosh murabbiyi lavozimini egalladi, bu haqda klubning matbuot xizmati xabar berdi. Pioli bilan «Fiorentina» o‘rtasida 2028 yilning o‘rtalarigacha amal qiluvchi uzoq muddatli shartnoma imzolangan.
Uning so‘nggi ish joyi Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubi bo‘lgan. Murabbiy ilgari ham 2017 yildan 2019 yilgacha «Fiorentina» jamoasini boshqargan.
Shuningdek, uning faoliyatida «Milan», «Latsio», «Bolonya» va boshqa jamoalarda ishlagan tajribasi mavjud. Yaqinda esa «Fiorentina» bosh murabbiyi Raffaele Palladino lavozimidan ketgani e’lon qilingan edi.
Palladino boshchiligida klub Serie A chempionatida 6-o‘rinni egallab, yaxshi natija ko‘rsatgan. Endi jamoa yangi murabbiy boshqaruvida yangi marralarga intiladi.

Стефано Пиоли стал главным тренером Фиорентины
Известный футбольный тренер Стефано Пиоли продолжит работать в итальянской Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
59-летний специалист занял пост главного тренера команды «Фиорентина», об этом сообщила пресс-служба клуба. С Пиоли между «Фиорентиной» подписан долгосрочный контракт, действующий до середины 2028 года.
Его последним местом работы был клуб «Аль-Наср» из Саудовской Аравии. Тренер ранее также руководил командой «Фиорентина» с 2017 по 2019 год.
Кроме того, в его карьере есть опыт работы в таких командах, как «Милан», «Лацио», «Болонья» и других. Недавно было объявлено о том, что главный тренер «Фиорентины» Раффаэле Палладино покинул свой пост.
Под руководством Палладино клуб занял 6-е место в чемпионате Серии А, показав хорошие результаты. Теперь команда стремится к новым вершинам под руководством нового тренера.