Mateus Alves CSKAda raqamni nega o‘zgartirdi?
Braziliyalik yarim himoyachi Mateus Alves Moskva klubidagi o‘yin raqamini tanlash haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alves aytishicha, CSKAga kelganida yettinchi yoki o‘n raqamni olishni xohlagan. Biroq o‘n raqam allaqachon band edi, chunki uni Ivan Oblyakov yaxshi o‘ynab kelmoqda.
To‘qqizinchi raqam bo‘shab qoldi, lekin uni ilgari yettinchi raqamni olgan Alerrandro oldi. Shunday qilib, Alves yettinchi raqamni qo‘lga kiritganini ma’lum qildi.
20 yoshli braziliyalik futbolchi “qizil-ko‘k” jamoasi bilan 2030 yilgacha shartnoma imzoladi. 2025 yilda Alves “San-Paulu” jamoasi tarkibida 25 ta o‘yinda ishtirok etib, to‘rt marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi va beshta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli bo‘ldi. Alves kelajakda ham o‘z mahoratini yanada oshirib, jamoasining muvaffaqiyatiga hissa qo‘shishni maqsad qilgan.

Почему Матеус Алвеш сменил номер в ЦСКА?
Бразильский полузащитник Матеус Алвеш ответил на вопрос о выборе игрового номера в московском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алвеш заявил, что хотел взять седьмой или десятый номер, когда пришел в ЦСКА. Однако десятый номер уже был занят, так как его хорошо использует Иван Обляков.
Девятый номер освободился, но его взял ранее носивший седьмой номер Аллерандро. Таким образом, Алвеш сообщил, что получил седьмой номер.
20-летний бразильский футболист подписал контракт с "красно-синими" до 2030 года. В 2025 году Алвеш принял участие в 25 матчах за команду "Сан-Паулу", забив четыре гола и сделав пять результативных передач.
Его вклад в команду стал заметным. Алвеш нацелен в будущем еще больше развить свои навыки и внести вклад в успех своей команды.