Sankt-Peterburgning “Zenit” futbol klubining bosh murabbiyi Sergey Semak jamoaning yangi o‘yinchisi Jerson haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning aytishicha, hozircha yangi futbolchi bilan bog‘liq birinchi taassurotlar shakllanmagan, chunki u hali birorta mashg‘ulotda ishtirok etmagan. Albatta, jamoa a’zolari uning o‘zining eng yaxshi shakliga kirishini kutmoqda.
Shuningdek, tez orada u yangi muhitga moslashib, jamoaga yordam berishini umid qilmoqda. Jerson avvalgi faoliyatini o‘zining vatani Braziliyada o‘tkazgan va “Flamengo” klubida o‘ynagan.
U mamlakat chempionatida 160 dan ortiq o‘yin o‘tkazgan. “Zenit”ga o‘tish narxi taxminan 25 million yevroga baholangan.
28 yoshli yarim himoyachi milliy terma jamoada 14 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan. Jamoa rahbariyati va muxlislar uning tezda jamoaga qo‘shilib, muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishiga ishonch bildiradi.

Семак: Джерсон скоро адаптируется в команде
Главный тренер футбольного клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Сергей Семак высказал свои мысли о новом игроке команды Жерсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, пока не сформировались первые впечатления о новом футболисте, так как он еще не принимал участия ни в одной тренировке. Конечно, члены команды ожидают, что он вернется в свою лучшую форму.
Также он надеется, что скоро адаптируется к новой среде и поможет команде. Жерсон провел свою предыдущую карьеру на родине в Бразилии и играл в клубе "Фламенго".
Он провел более 160 матчей в чемпионате страны. Переход в "Зенит" оценен примерно в 25 миллионов евро.
28-летний полузащитник выходил на поле 14 раз за национальную сборную и забил один гол. Руководство команды и болельщики уверены, что он быстро присоединится к команде и покажет успешную игру.