Luka Modrich Milan bilan bir yillik shartnoma imzoladi
Yulduz yarim himoyachi Luka Modrich Italiya Serie A chempionatida o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
39 yoshli xorvatiyalik futbolchi Milan klubi bilan mehnat shartnomasini imzoladi. Rossoneri jamoasining matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar o‘rtasidagi shartnoma bir yilga mo‘ljallangan bo‘lib, uni yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati mavjud.
Luka Modrich yangi jamoada 14-raqam ostida maydonga tushadi. Futbolchi 2012 yildan buyon Madridning Real klubida o‘ynab kelgan.
U 2025 yilda klub jahon chempionati tugagach, erkin agent sifatida Realni tark etdi. O‘tgan mavsum xorvatiyalik yarim himoyachi 62 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va to‘qqizta golga uzatma berdi.
Luka Modrichning tajribasi va o‘yindagi o‘ziga xos uslubi Milan jamoasining kuchayishiga xizmat qiladi. Uning yangi klubi bilan faoliyati muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Лука Модрич подписал однолетний контракт с Миланом
Звезда полузащиты Лука Модрич будет играть в итальянской Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
39-летний хорватский футболист подписал трудовой контракт с клубом Милан. По информации пресс-службы команды Россонери, контракт между сторонами рассчитан на один год с возможностью продления еще на один сезон.
Лука Модрич будет выступать в новой команде под номером 14. Футболист играл за мадридский Реал с 2012 года.
Он покинул Реал в качестве свободного агента после завершения клубного чемпионата мира в 2025 году. В прошлом сезоне хорватский полузащитник провел 62 матча, забил четыре гола и сделал девять голевых передач.
Опыт Лука Модрича и его уникальный стиль игры будут способствовать усилению команды Милан. Его деятельность в новом клубе с нетерпением ожидается болельщиками.