Kamotschi yangi RPL mavsumining favoriti Krasnodarni ko‘rsatdi
Italyanlik menejer Franko Kamotschi Rossiya Premer-ligasining yaqinlashib kelayotgan mavsumidagi asosiy favorit haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, chempionlik uchun kurashadigan jamoalar sonini aniq aytish qiyin, lekin u eng katta imkoniyatga ega jamoa sifatida “Krasnodar”ni ko‘rsatdi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, “Krasnodar” o‘z tarixida birinchi bor Rossiya chempioni bo‘ldi.
Yangi mavsumning birinchi turida Murad Musayev boshchiligidagi jamoa mezbon “Pari NN” bilan maydonga chiqadi. Ushbu uchrashuv 20 iyul kuni o‘tkaziladi va asosiy hakamning dastlabki fiti poytaxt vaqti bilan soat 15:30 da yangraydi.
Kamotschining fikricha, “Krasnodar” mavsum davomida kuchli o‘yin ko‘rsatib, chempionlik uchun asosiy nomzod bo‘lib qoladi. Rossiya Premer-ligasi muxlislari uchun bu mavsum qiziqarli va raqobatbardosh bo‘lishi kutilmoqda.

Камоцци показал Краснодар как фаворита нового сезона РПЛ
Итальянский менеджер Франко Камотчи высказал мнение о главном фаворите предстоящего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, трудно точно сказать, сколько команд будут бороться за чемпионство, но он выделил "Краснодар" как команду с наибольшими шансами. По итогам прошлого сезона "Краснодар" впервые в своей истории стал чемпионом России.
В первом туре нового сезона команда под руководством Мурада Мусаева выйдет на поле против хозяев "Пари НН". Этот матч состоится 20 июля, и первый свисток главного судьи прозвучит в 15:30 по московскому времени.
По мнению Камотчи, "Краснодар" будет показывать сильную игру на протяжении сезона и останется основным претендентом на чемпионство. Ожидается, что этот сезон будет интересным и конкурентоспособным для болельщиков Российской Премьер-Лиги.