«Zenit» jamoasi boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev jamoa yarim himoyachisi Markus Vendelning hozirgi holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik yarim himoyachi yana Sankt-Peterburg klubining yig‘inlarida qatnashmadi, u ta’tildan qaytishni istamayapti. Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, Vendel hozir yo‘lda va ertaga ertalab Sankt-Peterburgga yetib keladi.
Ushbu transfer oynasida 27 yoshli yarim himoyachi «Botafogo» klubiga o‘tishi rejalashtirilgan edi, ammo kelishuv amalga oshmadi. Yangi mavsumdagi Rossiya Premer Ligasi birinchi o‘yini «Zenit» jamoasi uchun 20 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoaning raqibi «Rostov» bo‘ladi. Shunday qilib, Vendelning kelajagi hali aniq emas, biroq u tez orada jamoaga qo‘shilishi kutilmoqda.

Маркус Вендел в ближайшие дни вернется в «Зенит»
Председатель правления команды «Зенит» Александр Медведев сообщил о текущем состоянии полузащитника Маркуса Вендела. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский полузащитник снова не участвовал в сборах клуба из Санкт-Петербурга, он не хочет возвращаться с отпуска. По словам Медведева, Вендел сейчас в пути и завтра утром прибудет в Санкт-Петербург.
В этом трансферном окне 27-летний полузащитник планировал перейти в клуб «Ботафого», однако соглашение не состоялось. Первый матч нового сезона Российской Премьер-Лиги для команды «Зенит» пройдет 20 июля.
Соперником команды станет «Ростов». Таким образом, будущее Вендела пока неясно, но ожидается, что он скоро присоединится к команде.