Sochi jamoasining hujumchisi Pavel Meleshin janubiy klub bosh murabbiyi lavozimiga Robert Morenoning qaytishi munosabati bilan o‘z quvonchini yashirmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, Moreno uni jamoaga taklif qilgan murabbiylardan biri bo‘lib, uning qolishi unga katta xursandchilik bergan. Meleshin sobiq Moskva Spartakining hujumchisi sifatida Matc TV telekanaliga bergan intervyusida, aynan Morenoning unga o‘yin amaliyotini taqdim etgan murabbiy ekanligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Moreno Sochi jamoasini Rossiya ikkinchi darajadagi chempionatining oxirgi mavsumida Pari NN bilan o‘tkazilgan birinchi pley-off o‘yinidan so‘ng tark etgandi. Biroq, keyinchalik u bosh murabbiy lavozimiga qaytgani ma’lum bo‘ldi.
Moreno 2024-yil qishidan beri Sochini boshqarib kelmoqda. O‘tgan mavsumda jamoa Rossiya ikkinchi darajali ligasida beshinchi o‘rinni egalladi.

Мелешин: Морено дал мне поле, спасибо
Нападающий команды Сочи Павел Мелешин не скрывал своего восторга по поводу возвращения Роберто Морено на пост главного тренера южного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Морено был одним из тренеров, которые пригласили его в команду, и его возвращение принесло ему большую радость. Мелешин, бывший нападающий московского Спартака, подчеркнул в интервью телеканалу Матч ТВ, что именно Морено предоставил ему игровую практику.
Напомним, что Морено покинул команду Сочи после первого плей-офф матча с Пари NN в последнем сезоне чемпионата России второго дивизиона. Однако позже стало известно, что он вернулся на пост главного тренера.
Морено управляет Сочи с зимы 2024 года. В прошлом сезоне команда заняла пятое место в российской лиге второго дивизиона.