Ponomaryov: Fayzullaev jamoani tark etsin
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va poytaxtning CSKA jamoasi sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov «Armiya» jamoasining o‘yinchisi Abbosbek Fayzullaevning Turkiyaning Istanbul Boshakshehir klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Fayzullaev jamoani tark etsa ham bo‘ladi. Oldin u o‘z jarima maydonidan boshlab raqib himoyasiga qarshi faol harakat qilardi, driblingda yaxshi o‘ynab, zarbalar berar edi.
Hozir esa u o‘zini ortiqcha bo‘sh qo‘yib, avvalgidek harakat qilmayapti. Ponomaryov uni tezkor, lekin qiziqarli jihatlari kam bo‘lgan futbolchi deb baholadi.
O‘tgan mavsumda 21 yoshli hujumchi yarim himoyachi 39 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma berdi. Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 8 million yevroga baholamoqda.

Пономарёв: Файзуллаев покинет команду
Бывший игрок сборной СССР и московского ЦСКА Владимир Пономарев высказал мнение о возможном переходе игрока «Армии» Аббосбека Файзуллаева в турецкий клуб «Истанбул Башакшехир». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Файзуллаев может покинуть команду. Ранее он активно действовал против защиты соперника, начиная с собственной штрафной площади, хорошо играл в дриблинге и наносил удары.
Сейчас же он слишком расслаблен и не действует так, как раньше. Пономарев оценил его как быстрого, но с недостатком интересных качеств футболиста.
В прошлом сезоне 21-летний нападающий и полузащитник провел 39 матчей, забил 3 гола и сделал 8 результативных передач. Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 8 миллионов евро.