«Rostov» jamoasi bosh murabbiyi Jonathan Alba yangi futbol mavsumining boshlanishi oldidan klubning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘zini yaxshi his qilmoqda. Albatta, murabbiy ko‘proq vaqt ajratishni istashini ta’kidladi, lekin umumiy holat qoniqarli.
Mavsumoldi tayyorgarlik yaxshi o‘tgan, mashg‘ulotlar va do‘stona o‘yinlar reja bo‘yicha amalga oshirilgan. Eslatib o‘tamiz, Jonathan Alba joriy yilning bahorida «Rostov»ni boshqargan.
Rossiya chempionatining o'tgan mavsumida jamoa 30 tur yakunida turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallagan. Yangi mavsumning birinchi turida «Rostov» Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasiga safarda qarshi o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa yangi mavsumda yaxshi natijalarga erishishga intilmoqda.

Джонатан Альба: Ростов готов к сезону
Главный тренер команды «Ростов» Джонатан Альба высказал мнение о состоянии клуба перед началом нового футбольного сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда чувствует себя хорошо. Конечно, тренер отметил, что хотел бы уделить больше времени, но в целом состояние удовлетворительное.
Предсезонная подготовка прошла хорошо, тренировки и товарищеские игры были проведены по плану. Напомним, что Джонатан Альба возглавлял «Ростов» весной этого года.
В прошлом сезоне чемпионата России команда заняла восьмое место по итогам 30 туров. В первом туре нового сезона «Ростов» сыграет на выезде против петербургского «Зенита».
Эта игра состоится 20 июля, в воскресенье. Команда стремится добиться хороших результатов в новом сезоне.