Chanov: Fayzullaev transferiga avval kulishgan edi
Sobiq CSKA jamoasi murabbiyi Vyacheslav Chanov Abbosbek Fayzullaev haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chanovning aytishicha, yozda Abbosbek klubni tark etishi mumkin. U Abbosbek kelganida hech kim uni tanimas edi va ko‘pchilik bu transferga kulgan.
Biroq Abbosbek o‘zining mahorati bilan jamoada o‘z o‘rnini topdi va muxlislarning sevimlisiga aylandi. Chanov Abbosbekning CSKAda qolishini istashini ta’kidladi.
Oldinroq Abbosbekning Istanbulning “Istanbul Boshakshahir” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi va potentsial transfer summasi ham aytilgan edi. Abbosbek – O‘zbekiston milliy terma jamoasining hujumchi yarim himoyachisi bo‘lib, jamoa 2026 yilgi Jahon chempionatiga yo‘l oldi.

Бывший тренер ЦСКА Вячеслав Чанов высказал свои мысли о Аббосбеке Файзуллаеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Чанова, летом Аббосбек может покинуть клуб. Когда Аббосбек пришел, его никто не знал, и многие смеялись над этим трансфером.
Однако Аббосбек нашел свое место в команде благодаря своему мастерству и стал любимцем болельщиков. Чанов подчеркнул, что хочет, чтобы Аббосбек остался в ЦСКА.
Ранее появились сообщения о возможном переходе Аббосбека в стамбульский клуб "Истанбул Башакшехир", также называлась потенциальная сумма трансфера. Аббосбек является нападающим полузащитником сборной Узбекистана, которая вышла на чемпионат мира 2026 года.