Turkiyaning Istanbul Boshakshehir klubi Moskva CSKA jamoasining yarim himoyachisi Abbosbek Fayzullaev bilan shartnoma imzolashga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda ishonchli manba Osman Altunterim ma'lumot berdi. Jurnalistning aytishicha, turk klubi 21 yoshli futbolchi uchun “armeyets” jamoasi bilan yetti million yevro evaziga kelishuvga erishgan.
Abbosbek Fayzullaev 2023 yil yozidan buyon Moskva CSKA jamoasida to‘p surmoqda. U avval “Paxtakor” klubidan ko‘chib kelgan.
2024/2025 yilgi mavsumda Abbosbek Rossiya chempionatida 27 ta o‘yinda maydonga tushdi. U ikki marta gol urib, to‘rtta golga uzatma berdi.
Uning amaldagi shartnomasi 2026 yilgacha mo‘ljallangan. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.

Файзуллаев был продан в Стамбул Бошакшехир, сумма известна
Турецкий клуб Стамбул Башакшехир близок к подписанию контракта с полузащитником московского ЦСКА Аббосбеком Файзуллаевым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил надежный источник Осман Алтунтерим. По словам журналиста, турецкий клуб достиг соглашения с армейцами на сумму семь миллионов евро за 21-летнего футболиста.
Аббосбек Файзуллаев выступает за московский ЦСКА с лета 2023 года. Он ранее перешел из клуба "Пахтакор".
В сезоне 2024/2025 Аббосбек провел 27 матчей в чемпионате России. Он забил два гола и отдал четыре голевые передачи.
Его действующий контракт рассчитан до 2026 года. Ожидается, что этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста.