Richard Rios, Palmeyras jamoasi futbolchisi, ilgari Zenit klubi tomonidan qiziqish bildirgan bo‘lsa-da, Rossiyaga o‘tishga rad javobi bermadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Andre Ernan ma'lumot berdi. Manbaga ko‘ra, kolumbiyalik yarim himoyachi o‘z faoliyatini davom ettirish uchun ikki variantni ko‘rib chiqmoqda.
Zenitdan tashqari, futbolchi Italiya klubi Roma tomonidan ham qiziqish uyg‘otmoqda. Rios Seriya A ligasida o‘ynashni xohlaydi, biroq Zenitga oxirgi rad javobini berishga shoshilmayapti.
Shu bilan birga, Sankt-Peterburg jamoasi Riosga Romadan ikki baravar ko‘proq maosh taklif qilmoqda. Richard Rios 2023 yildan beri Palmeyras safida o‘ynaydi.
O‘tgan Braziliya chempionatida 25 yoshli yarim himoyachi 35 o‘yinda jami 8 ochko to‘plab, gol va assistlar bilan jamoasiga yordam berdi. Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 16 million yevroga baholamoqda.
Shu ma’lumotlarga asoslanib, futbolchining kelajagi haqida qaror qabul qilinishi yaqin orada e’lon qilinishi kutilmoqda.

Ричард Риос пока не ответил на предложение Зенита
Ричард Риос, игрок команды Палмейрас, хотя и привлекал интерес клуба Зенит, пока не дал отказ на переход в Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Андре Эрнан. По информации источника, колумбийский полузащитник рассматривает два варианта для продолжения своей карьеры.
Помимо Зенита, футболист также вызывает интерес со стороны итальянского клуба Рома. Риос хочет играть в Серии А, однако не спешит давать окончательный отказ Зениту.
При этом команда из Санкт-Петербурга предлагает Риосу зарплату в два раза больше, чем Рома. Ричард Риос играет за Палмейрас с 2023 года.
В прошлом чемпионате Бразилии 25-летний полузащитник набрал 8 очков в 35 матчах, помогая своей команде голами и ассистами. Портал Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 16 миллионов евро.
На основе этой информации ожидается, что решение о будущем футболиста будет объявлено в ближайшее время.