O‘tgan paytlarda taniqli futbolchi Aleksey Popov Rossiya Premer-ligasidagi yozgi transferlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Popovning fikricha, agar hujumchi Anton Zabolotniy 2025/2026 yilgi mavsumda "Spartak" jamoasi uchun besh ta gol uradigan bo‘lsa, uning transferi muvaffaqiyatli hisoblanadi. U aytishicha, agar Zabolotniy mavsum davomida besh ta gol urmasa, bu yozgi transferlarning eng yaxshi natijasi bo‘lmaydi.
Shuningdek, Popov Nikolay Komlichenkoning gol ura olmasligi transfer muvaffaqiyatsizligining belgisi bo‘lishini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, iyul boshida "Spartak" Anton Zabolotniy bilan bir mavsumga mo‘ljallangan shartnoma imzoladi.
Shu yozda esa Nikolay Komlichenko "Rostov"dan "Lokomotiv"ga o‘tgan. Yangi mavsum Rossiya Premer-ligasida juma kuni, 18 iyul kuni boshlanadi.
Ushbu transferlar jamoalarning mavsumdagi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Futbol ixlosmandlari yangi mavsumni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Попов: Заболотный забьет пять голов, лучший трансфер
В прошлом известный футболист Алексей Попов высказал свое мнение о летних трансферах в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Попова, если нападающий Антон Заболотный забьет пять голов за команду "Спартак" в сезоне 2025/2026, его трансфер будет успешным. Он отметил, что если Заболотный не забьет пять голов в течение сезона, это не будет лучшим результатом летних трансферов.
Также Попов подчеркнул, что неспособность Николая Комличенко забивать голы будет признаком неудачного трансфера. Напомним, в начале июля "Спартак" подписал контракт с Антоном Заболотным на один сезон.
Этим летом Николай Комличенко перешел из "Ростова" в "Локомотив". Новый сезон в Российской Премьер-Лиге начнется в пятницу, 18 июля.
Ожидается, что эти трансферы повлияют на результаты команд в сезоне. Футбольные болельщики с большим интересом ждут нового сезона.