40 yoshli markaziy hujumchi Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionatining o‘tgan mavsumidagi eng yaxshi futbolchisi deb muxlislar tomonidan tan olindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda musobaqa matbuot xizmati xabar berdi. O‘tgan mavsum davomida portugaliyalik hujumchi 15 marta o‘yinning eng yaxshi futbolchisi unvoniga sazovor bo‘ldi.
Umumiy hisobda Krishtianu 2024/2025 yilgi mavsumda 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 25 ta gol urdi. U liganing eng ko‘p gol urgan futbolchisi bo‘ldi.
Ronalduning «Al-Nasr» jamoasidagi faoliyati 2023 yil yanvaridan boshlanib, amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oxirigacha mo‘ljallangan. Uning bozor qiymati 12 million yevroga baholanmoqda.

Криштиану Роналду был признан лучшим футболистом Саудовской лиги
40-летний центральный нападающий Криштиану Роналду был признан лучшим футболистом прошедшего сезона чемпионата Саудовской Аравии по версии болельщиков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба турнира. В течение прошедшего сезона португальский нападающий 15 раз становился лучшим игроком матча.
В общей сложности Криштиану в сезоне 2024/2025 провел 30 матчей и забил 25 голов. Он стал лучшим бомбардиром лиги.
Карьера Роналду в клубе «Аль-Наср» началась в январе 2023 года, а действующий контракт рассчитан до конца июня 2027 года. Его рыночная стоимость оценивается в 12 миллионов евро.