Shikunov: Spartak tarkibini kuchaytirishi kerak
Futbol sohasida faoliyat yuritgan mutaxassis Aleksandr Shikunov, ilgari “Spartak” jamoasining sport direktori lavozimida ishlagan, poytaxt klubi transfer siyosati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, joriy tarkib bilan “Spartak” uchun qiyin bo‘ladi va jamoa kuchayishi shart. Kamida uchta pozitsiyani mustahkamlash lozim.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning natijasi shuningdek, Manfred Ugalde va Eskyel Barkoni saqlab qolishga bog‘liq bo‘ladi. Hozirgi mavsum oralig‘ida “Spartak” faqat bitta futbolchini jamoaga qo‘shdi, hujumchi Anton Zabolotniy.
Rossiya transfer oynasi 11 sentyabrda yopiladi. Yangi mavsumdagi birinchi o‘yinni “qizil-oq” jamoa 19 iyul kuni o‘z maydonida Mahachqaladagi “Dinamo”ga qarshi o‘tkazadi.
Shikunovning fikricha, jamoa tarkibini yanada kuchaytirish va asosiy futbolchilarni saqlab qolish jamoaning muvaffaqiyatli ishtirok etishi uchun muhimdir. Bu esa, o‘z navbatida, poytaxt klubining yangi mavsumda raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi.
Shunday qilib, “Spartak” rahbariyati transfer siyosatini jiddiy ko‘rib chiqishi va zarur o‘zgarishlarni amalga oshirishi lozim. Jamoa muxlislari ham yangi mavsumdan umidvor bo‘lishi mumkin.

Шикунов: Спартак состав должен усилить
Специалист, работающий в области футбола, Александр Шикунов, ранее занимавший должность спортивного директора команды «Спартак», высказал свое мнение о трансферной политике столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, с текущим составом «Спартаку» будет сложно, и команде необходимо усиление. Необходимо укрепить как минимум три позиции.
По словам специалиста, результаты команды также будут зависеть от сохранения Манфреда Угальде и Эскиеля Барко. В текущем трансферном окне «Спартак» добавил только одного футболиста в команду — нападающего Антона Заболотного.
Российское трансферное окно закроется 11 сентября. Первую игру нового сезона «красно-белые» проведут 19 июля на своем поле против махачкалинского «Динамо».
По мнению Шикунова, важно усилить состав команды и сохранить ключевых игроков для успешного участия команды. Это, в свою очередь, поможет повысить конкурентоспособность столичного клуба в новом сезоне.
Таким образом, руководство «Спартака» должно серьезно пересмотреть свою трансферную политику и внести необходимые изменения. Фанаты команды также могут надеяться на новый сезон.