Stankovich Umjarov uchun ideal klubni aytdi
Spartak jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovich futbolchi Nail Umjarov haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z o‘yinchisi Italiya chempionatida muvaffaqiyatli o‘ynashi mumkinligini ta’kidladi. Stankovichning so‘zlariga ko‘ra, Umjarov Italiya futbolining yuqori darajasida o‘zini yaxshi ko‘rsatishi mumkin.
Ayniqsa, «Fiorentina» klubi uning uchun ideal variant bo‘lar edi. Murabbiyning fikricha, «Roma» jamoasi Umjarov uchun mos emas, chunki bu klubda futbolchiga katta bosim bo‘ladi.
Nail Umjarov 2019 yildan beri Spartak sharafini himoya qilib kelmoqda. O‘tgan mavsumda 25 yoshli yarim himoyachi barcha musobaqalarda jami 34 o‘yinda maydonga tushdi va uchta gol urdi.
Uning Spartak bilan amaldagi shartnomasi yana bir yil davom etadi. Stankovichning ta’kidlashicha, Umjarovning Italiya ligasida o‘ynashi nafaqat uning shaxsiy rivojlanishi, balki jamoa uchun ham foydali bo‘ladi.

Станкович назвал идеальный клуб для Умярова
Главный тренер команды «Спартак» Деян Станкович высказал свои мысли о футболисте Найле Умярове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что его игрок может успешно играть в чемпионате Италии. По словам Станковича, Умяров может хорошо проявить себя на высоком уровне итальянского футбола.
В частности, клуб «Фиорентина» был бы для него идеальным вариантом. По мнению тренера, команда «Рома» не подходит Умярову, так как в этом клубе на футболиста будет большое давление.
Найл Умяров защищает честь «Спартака» с 2019 года. В прошлом сезоне 25-летний полузащитник вышел на поле в 34 матчах во всех турнирах и забил три гола.
Его действующий контракт с «Спартаком» продлится еще год. Станкович отметил, что игра Умярова в итальянской лиге будет полезна не только для его личного развития, но и для команды.