Kommentator va ekspert Konstantin Genich Grozniyning «Ahmat» jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, klub Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumida kutilmagan natijalar ko‘rsatishga qodir. «Ahmat» jamoasi o‘z tarkibini yaxshi mustahkamladi.
Jamoada Samorodov, Sadulaev kabi o‘yinchilar mavjud, shuningdek, Konate qayta qo‘shildi va Mansilya olib kelindi. Bu o‘yinchilar tarkibi jamoaga kuch beradi, deb ta’kidladi Genich «Komment.Shou» dasturida.
Yoz mavsumida «Ahmat» jamoasining bosh murabbiyi sifatida Aleksandr Storojuk tayinlandi. U avval «Krasnodar» va Tula shahridagi «Arsenal» klublarida faoliyat yuritgan.
Storojuk o‘rniga Sergey Tashuev bosh murabbiylikdan ketdi. Yangi mavsumning birinchi turida «Ahmat» o‘z maydonida Qozon shahrining «Rubin» jamoasini qabul qiladi.
Jamoaning yangi mavsumdagi ishtiroki muxlislar tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda. Umid qilamizki, «Ahmat» yaxshi natijalar ko‘rsatadi va Rossiya Premer-ligasida o‘z o‘rnini mustahkamlaydi.

Genich: Ахмат удивляет в Российской Премьер-Лиге
Комментатор и эксперт Константин Генич высказал мнение о команде «Ахмат» из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, клуб способен показать неожиданные результаты в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Команда «Ахмат» хорошо укрепила свой состав.
В команде есть такие игроки, как Самородов, Садулаев, а также вернулся Конате и был подписан Мансилья. Эти игроки придадут команде силу, отметил Генич в программе «Коммент.Шоу».
Главным тренером команды «Ахмат» в летнем сезоне был назначен Александр Сторожук. Ранее он работал в клубах «Краснодар» и «Арсенал» из Тулы.
Сторожук сменил Сергея Ташуева, который покинул пост главного тренера. В первом туре нового сезона «Ахмат» примет на своем поле команду «Рубин» из Казани.
Участие команды в новом сезоне с интересом ожидается болельщиками. Надеемся, что «Ахмат» покажет хорошие результаты и укрепит свои позиции в Российской Премьер-Лиге.