Spartak Nikita Massalyga bilan shartnoma uzaytirdi
Moskva “Spartak” futbol klubining 17 yoshli hujumchi yarim himoyachisi Nikita Massalyga bilan shartnoma uzaytirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub matbuot xizmati rasmiy ma’lumot berdi. Massalyga Krasnoyarsk futbol maktabi tarbiyalanuvchisi bo‘lib, “Spartak”ga ikki yil avval qo‘shilgan.
U Rossiya Premer Ligasi (RPL) doirasida “qizil-oq” jamoa sharafini himoya qilib, o‘tgan mavsum debyut qildi. 2025 yil yozida Massalyga kattalar jamoasi bilan mavsumoldi tayyorgarlik yig‘inlarida to‘liq ishtirok etdi.
Klub matbuot xizmati bayonotida Nikita bilan birga yirik g‘alabalarga erishishni tilaydi. “Spartak” yangi mavsumni RPL doirasida kelasi dam olish kunlari Mahachqala “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘yindan boshlaydi.

Спартак продлил контракт с Никитой Масаловым
Москва футбольный клуб "Спартак" продлил контракт с 17-летним нападающим полузащитником Никитой Массалыга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом официально сообщила пресс-служба клуба. Массалыга является воспитанником красноярской футбольной школы и присоединился к "Спартаку" два года назад.
Он дебютировал в прошлом сезоне, защищая честь "красно-белой" команды в рамках Российской Премьер-Лиги (РПЛ). Летом 2025 года Массалыга полностью участвовал в предсезонных сборах с основной командой.
В заявлении пресс-службы клуба говорится, что они желают достичь крупных побед вместе с Никитой. "Спартак" начнет новый сезон в рамках РПЛ в следующие выходные матчем против махачкалинского "Динамо".