Markinyos Barkoning ketishi haqida gapirmadi
Moskva «Spartak» jamoasining hujumchisi Markinyos yarim himoyachi Esekiel Barkoning jamoani tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, argentinalik futbolchiga Braziliyaning «Flamengo» klubi faol qiziqish bildirgan. Markinyosning aytishicha, u boshqa futbolchilar haqida ko‘p gapirishni yoqtirmaydi.
Hozir har bir o‘yinchi «Spartak» uchun maydonga tushib, mavsumni imkon qadar yaxshi o‘tkazishga harakat qilmoqda. Esekiel Barkoning «Spartak»ga qo‘shilishi 2024 yil iyul oyida amalga oshgan.
Shundan beri u barcha musobaqalarda 36 ta o‘yin o‘tkazib, 14 ta gol urdi va 9 ta samarali uzatmani amalga oshirdi. Uning bozor qiymati taxminan 14 million yevroga teng.
Barkoning jamoani tark etishi haqida hozircha rasmiy ma’lumot yo‘q, ammo uning faoliyatiga qiziqish bildirayotgan klublar mavjudligi aytilmoqda. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar kelajakda qanday rivojlanishi kuzatilmoqda.

Маркиньос Баркона о уходе не говорил
Нападающий московского «Спартака» Маркиньос высказался о возможном уходе полузащитника Эсекьеля Барко из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно последним данным, аргентинским футболистом активно интересуется бразильский клуб «Фламенго». По словам Маркиньоса, он не любит много говорить о других футболистах.
Сейчас каждый игрок старается выйти на поле за «Спартак» и провести сезон как можно лучше. Присоединение Эсекьеля Барко к «Спартаку» состоялось в июле 2024 года.
С тех пор он провел 36 матчей во всех соревнованиях, забил 14 голов и сделал 9 результативных передач. Его рыночная стоимость составляет примерно 14 миллионов евро.
Официальной информации о возможном уходе Барко из команды пока нет, однако сообщается о наличии клубов, проявляющих интерес к его деятельности. Наблюдается, как будут развиваться переговоры между командой и футболистом в будущем.