Karraskal «Dinamo»dan «Flamengo»ga o‘tmoqda
Poytaxtning «Dinamo» jamoasi futbolchisi Xorxe Karraskal Braziliyaning «Flamenqo» klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida jurnalist Sezar Luis Merlo ma’lum qilgan. Merlo ma’lumotiga ko‘ra, futbolchi 12 million yevroga sotiladi va hozirda tomonlar zarur hujjatlarni almashmoqda.
Goal.com saytining jurnalisti Raisa Simplisyo esa muzokaralar allaqachon yakunlanganini va kolumbiyalik futbolchi shaxsan shartnoma imzolash uchun Rio-de-Janeyroga yo‘l olishini yozgan. Karraskal hujumchi yarimhimoyachi sifatida faoliyat yuritadi va 2023-yil yozidan beri «Dinamo» safida o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda u barcha klub musobaqalarida 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urdi va 5 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning yangi jamoasiga o‘tishi futbolchilar transfer bozorida katta e’tibor qaratilayotgan voqea sifatida baholanmoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar tez orada rasmiylashtirilishi kutilmoqda. Bu o‘z navbatida «Dinamo» jamoasining tarkibida o‘zgarishlarga olib keladi.

Карраскаль переходит из «Динамо» в «Фламенго»
Игрок столичного клуба «Динамо» Хорхе Карраскаль близок к переходу в бразильский клуб «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом на своей странице в социальных сетях сообщил журналист Сезар Луис Мерло. По информации Мерло, футболист будет продан за 12 миллионов евро, и в настоящее время стороны обмениваются необходимыми документами.
Журналист сайта Goal.com Райса Симплисио также написала, что переговоры уже завершены, и колумбийский футболист лично отправится в Рио-де-Жанейро для подписания контракта. Карраскаль играет на позиции нападающего полузащитника и выступает за «Динамо» с лета 2023 года.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 35 матчах всех клубных соревнований, забил 8 голов и сделал 5 результативных передач. Его переход в новую команду рассматривается как значительное событие на рынке трансферов футболистов.
Ожидается, что соглашение между клубом и футболистом будет оформлено в ближайшее время. Это, в свою очередь, приведет к изменениям в составе команды «Динамо».