Sennikov RPLda kuchli jamoalarni sanab o‘tdi
Sobiq poytaxtning "Lokomotiv" jamoasi va Rossiya terma jamoasi sobiq himoyachisi Dmitriy Sennikov yangi mavsumda mamlakat chempionatida eng yuqori o‘rinlar uchun kurashadigan jamoalar nomlarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, o‘tgan yilgi kabi, medallar uchun kurashadigan jamoalar qatori "Zenit", "Krasnodar", "Lokomotiv", "Spartak", "Dinamo" va CSKA jamoalari kiradi. Ushbu ro‘yxatdan uchta eng kuchli jamoani ajratib ko‘rsatish qiyin.
O‘tgan mavsumda "Krasnodar" bosh murabbiyi Murad Musayev rahbarligida birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi va "Zenit"dan bir ochko ko‘p to‘pladi. CSKA esa uchinchi o‘rinni egalladi.
Yangi Rossiya Premer Ligasi mavsumi 18 iyul kuni boshlanadi. Shu bilan birga, jamoalarning tayyorgarlik darajasi va mavsum davomida ko‘rsatadigan o‘yini muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi.
Har bir jamoa o‘z kuchini namoyish etishga intiladi va raqobat yuqori darajada bo‘ladi. Shuning uchun yangi mavsumda qaysi jamoa g‘olib bo‘lishini oldindan aytish qiyin.
Mavsum davomida har bir o‘yinning ahamiyati katta bo‘ladi va jamoalar o‘z imkoniyatlarini maksimal darajada ishga soladi. Muxlislar uchun esa bu mavsum ko‘plab hayajonli lahzalarni taqdim etadi.

Сенников перечислил сильные команды в РПЛ
Бывший защитник команды "Локомотив" и сборной России Дмитрий Сенников назвал имена команд, которые будут бороться за высшие места в чемпионате страны в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, как и в прошлом году, в число команд, борющихся за медали, входят "Зенит", "Краснодар", "Локомотив", "Спартак", "Динамо" и ЦСКА. Выделить три самые сильные команды из этого списка сложно.
В прошлом сезоне "Краснодар" под руководством главного тренера Мурада Мусаева впервые стал чемпионом России и набрал на одно очко больше, чем "Зенит". ЦСКА занял третье место.
Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнется 18 июля. При этом уровень подготовки команд и игра, которую они покажут в течение сезона, вызовут большой интерес у болельщиков.
Каждая команда стремится продемонстрировать свои силы, и конкуренция будет на высоком уровне. Поэтому заранее сказать, какая команда станет победителем в новом сезоне, сложно.
В течение сезона значение каждой игры будет велико, и команды максимально используют свои возможности. Для болельщиков этот сезон подарит множество захватывающих моментов.