Radimov: Spartak RPLda oltinchi o‘rinda turadi
Sobiq yarim himoyachi Vladislav Radimov Moskva «Spartak» klubining yaqinlashayotgan Rossiya Premyer Ligasi mavsumidagi imkoniyatlari haqida tanqidiy fikrlarni bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, poytaxt jamoasida hali ham ko‘plab hal qilinmagan muammolar mavjud. Ayniqsa, «Samara»ga qarshi bo‘lib o‘tgan o‘yinda jamoa sekin harakat qilgani sababli yomon taassurot qoldirdi.
Radimovning ta’kidlashicha, mavsum davomida aynan shunday raqiblarni yengish zarur bo‘ladi, lekin muammoli pozitsiyalar kuchaytirilmayapti. Shu bois, u «Spartak»ni chempionlik uchun asosiy nomzodlar orasida oltinchi o‘ringa qo‘ydi.
Shuningdek, sobiq futbolchi «qizil-oq» jamoaning transfer siyosatini ham zaif va noaniq deb baholadi. U Shamar Nikolsonni bepul qo‘yib yuborish va 34 yoshli Anton Zabolotniyani ham bepul olishni tushunarsiz deb hisoblaydi.

Радимов: Спартак занимает шестое место в РПЛ
Бывший полузащитник Владислав Радимов высказал критические мнения о возможностях московского клуба «Спартак» в предстоящем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, в столичной команде все еще существует множество нерешенных проблем. Особенно плохое впечатление оставила команда в игре против «Самары», так как она действовала медленно.
Радимов отметил, что в течение сезона необходимо будет побеждать именно таких соперников, но проблемные позиции не усиливаются. Поэтому он поставил «Спартак» на шестое место среди основных претендентов на чемпионство.
Также бывший футболист оценил трансферную политику «красно-белых» как слабую и неопределенную. Он считает непонятным отпускать Шамара Николсона бесплатно и также бесплатно приобретать 34-летнего Антона Заболотного.
Радимов подчеркнул, что команде необходимо закрыть как минимум три важные позиции в обороне. В первом туре нового сезона «Спартак» примет на своем поле махачкалинский «Динамо».