Moskva "Spartak" jamoasining hujumchisi Anton Zabolotniy o‘ziga nisbatan "Spartak" muxlislarining salbiy munosabatini tushunganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning fikrlarini to‘liq anglashini ta’kidladi va muxlislar uni qabul qilishi shart emasligini aytdi. Shunga qaramay, u ularning qarashlarini o‘zgartirish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishini ma’lum qildi.
Oldinroq Zabolotniy CSKA va "Zenit" klublarida o‘ynagan, so‘nggi faoliyati esa Moskva yaqinidagi "Ximki" jamoasida bo‘lgan. Hozirgi vaqtda 34 yoshli futbolchi bilan "Spartak" bir mavsumlik shartnoma imzolagan.
U jamoaga erkin agent sifatida qo‘shilgan va hech qanday to‘lov amalga oshirilmagan. Yangi mavsumning birinchi turida, 2025 yil 19 iyul kuni, "Spartak" o‘z maydonida Mahachqala shahrining "Dinamo" jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin jamoalar uchun yangi mavsum boshlanishini bildiradi va muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi.

Заболотный: Фанаты Спартака могут меня не принять
Нападающий московского "Спартака" Антон Заболотный заявил, что понимает негативное отношение болельщиков "Спартака" к себе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что полностью осознает их мнения и сказал, что болельщики не обязаны его принимать. Тем не менее, он заявил, что сделает все возможное, чтобы изменить их взгляды.
Ранее Заболотный играл в клубах ЦСКА и "Зенит", а его последняя деятельность была в команде "Химки" под Москвой. В настоящее время 34-летний футболист подписал с "Спартаком" однолетний контракт.
Он присоединился к команде в качестве свободного агента, и никаких выплат не было произведено. В первом туре нового сезона, 19 июля 2025 года, "Спартак" примет на своем поле команду "Динамо" из Махачкалы.