Semak Vendelning kechikishi uchun jazo haqida gapirdi
Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak jamoaning yarim himoyachisi Markus Vendelga oid vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, braziliyalik futbolchi klubga kechikib kelgani uchun mavsumoldi tayyorgarlik jarayonida qatnasha olmadi. Semakning so‘zlariga ko‘ra, kechikgani uchun Vendel jazo oladi va bu haqida rahbariyat rasmiy bayonot bilan chiqadi.
Murabbiy shuningdek, Vendel boshqa klubga o‘tish imkoniyatlarini izlayotganini, ammo hozircha «Zenit»da qolayotganini ta’kidladi. Markus Vendel 2020 yilda Sankt-Peterburg jamoasiga qo‘shilgan.
U 27 yoshda bo‘lib, barcha musobaqalarda «Zenit» sharafini himoya qilib, 150 ta o‘yin o‘tkazdi, 21 ta gol urdi va 36 ta golga uzatma berdi. Joriy transfer oynasida Vendelga Qatarning «Al-Sadd» va Turkiyaning «Fenerbaxche» klublari qiziqish bildirmoqda.

Семак говорил о наказании за задержку Вендла
Главный тренер петербургского «Зенита» Сергей Семак высказался о ситуации с полузащитником Маркусом Венделем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, бразильский футболист не смог участвовать в предсезонной подготовке из-за опоздания в клуб. По словам Семака, Вендель понесет наказание за опоздание, и руководство сделает официальное заявление по этому поводу.
Тренер также отметил, что Вендель ищет возможности перейти в другой клуб, но пока остается в «Зените». Маркус Вендель присоединился к петербургской команде в 2020 году.
Ему 27 лет, он провел 150 матчей за «Зенит» во всех турнирах, забил 21 гол и отдал 36 голевых передач. В текущем трансферном окне Венделем интересуются катарский «Аль-Садд» и турецкий «Фенербахче».