Spartak yangi mavsumda uchinchi o‘rinni egallashi mumkin
Opta mutaxassislari superkompyuter yordamida «Spartak» jamoasining turnir jadvalida turli o‘rinlarda yakunlanish ehtimollarini hisoblab chiqdi. Eng yuqori ehtimolga ega natija — «Spartak» jamoasining uchinchi o‘rinni egallashi bo‘lib, bu 15,1 foizga teng.
Ikkinchi o‘rinni olish ehtimoli esa 15 foiz atrofida baholangan. Shuningdek, «Spartak»ning boshqa o‘rinlarda yakunlanish ehtimollari quyidagicha: birinchi o‘rin uchun 11,9 foiz, to‘rtinchi o‘rin uchun 14,7 foiz, beshinchi o‘rin uchun 12,7 foiz, oltinchi o‘rin uchun 9,6 foiz, yettinchi o‘rin uchun 7,3 foiz, sakkizinchi o‘rin uchun 4,8 foiz.
Qolgan o‘rinlar uchun ehtimollar esa quyidagicha: to‘qqizinchi o‘rin — 3,4 foiz, o‘ninchi o‘rin — 2,1 foiz, o‘n birinchi o‘rin — 1,2 foiz, o‘n ikkinchi o‘rin — 1 foiz, o‘n uchinchi o‘rin — 0,6 foiz, o‘n to‘rtinchi o‘rin — 0,3 foiz, o‘n beshinchi o‘rin esa 0,1 foiz. Ushbu ma’lumotlar «Spartak» jamoasining yangi mavsumda qanday natijalarga erishishi mumkinligini oldindan taxmin qilishga yordam beradi.
Jamoaning yuqori o‘rinlarda yakunlanish ehtimoli yuqori bo‘lsa-da, raqobat kuchli ekanligi ham ko‘zga tashlanadi. Shunday ekan, muxlislar jamoaning har bir o‘yini va natijalarini diqqat bilan kuzatishi muhimdir.

Спартак может занять третье место в новом сезоне
Специалисты Opta с помощью суперкомпьютера рассчитали вероятность того, что команда «Спартак» завершит турнирную таблицу на различных местах. Наивысшая вероятность — занять третье место, что составляет 15,1 процента.
Вероятность занять второе место оценена примерно в 15 процентов. Также вероятности завершения «Спартаком» на других местах следующие: первое место — 11,9 процента, четвертое место — 14,7 процента, пятое место — 12,7 процента, шестое место — 9,6 процента, седьмое место — 7,3 процента, восьмое место — 4,8 процента.
Вероятности для остальных мест следующие: девятое место — 3,4 процента, десятое место — 2,1 процента, одиннадцатое место — 1,2 процента, двенадцатое место — 1 процент, тринадцатое место — 0,6 процента, четырнадцатое место — 0,3 процента, пятнадцатое место — 0,1 процента. Эти данные помогут заранее предсказать, каких результатов может добиться команда «Спартак» в новом сезоне.
Хотя вероятность завершения команды на высоких местах велика, также заметна сильная конкуренция. Поэтому важно, чтобы болельщики внимательно следили за каждой игрой и результатами команды.
"Liverpool" победил "Вулверхэмптон" со счетом 3:1
В пятом раунде Кубка Англии команда "Ливерпуль" выступила в гостях у "Вулверхэмптона". Об этом сообщает Zamin.uz. В ходе встречи "Ливерпуль" выделялся мощными атаками